Hírek
2021. Február 17. 10:38, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: nébih
Újabb vágóhidat zárt be a Nébih - VIDEÓ

Ismét súlyos higiéniai hiányosságokat találtak a Nébih szakemberei egy vágóhídon, ez alkalommal Vas megyében, az üzem tevékenységét a tapasztalt jogsértések miatt a hatóság azonnali hatállyal felfüggesztette
- közölte a Nébih az MTI-vel. A hivatal megjegyzi, hogy ellenőrei sorozatban immár harmadszor szembesültek súlyosan jogsértő higiéniai körülményekkel egy marhavágóhídon.
A most ellenőrzött Vas megyei üzemben amellett, hogy nem volt takarítva, nem voltak biztosítottak sem az eszközök, berendezések tisztításának, sem a személyzet megfelelő kézmosásának feltételei. Mindez, amellett, hogy jogszabályban előírt, alapvető élelmiszerbiztonsági követelmény, a jelenlegi járványhelyzetben különösen súlyos mulasztás - emelte ki a Nébih.
A vágóhíd több helyiségében hiányzott a kézfertőtlenítő-, a kézmosószer, a papírtörölköző. A vágósoron található kézfertőtlenítőt ugyan hatósági felhívásra üzembe helyezték, de beindítását követően a benne lévő víz felforrt, a termosztátja nem működött, hőmérője pedig nem is volt.
Az üzemben volt olyan késfertőtlenítő, ami hőmérséklet emelkedésére utaló jelet nem mutatott (és hőmérővel sem rendelkezett), míg egy másikban a víz felforrt, erősen habzott, szennyezett volt.
A közlemény szerint a zsigerelő-negyedelő helyiségben a szegyfűrész fertőtlenítőjét nem kötötték be a szennyvízhálózatba, így a beleeresztett víz közvetlenül a padozatra folyt. Nem működött a bárdfertőtlenítő sem, abban egy rozsdás fűrészt tároltak.
A Nébih a súlyos élelmiszerhigiéniai jogsértések miatt azonnali hatállyal felfüggesztette az üzem vágóhídi tevékenységét. Az ügyben az eljárás és bírság megállapítása folyamatban van.
Az üzem adatai elérhetők a Nébih honlapján, a https://portal.nebih.gov.hu/jogsertesek címen.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Február 25. 06:00, csütörtök | Belföld
Elítélték egy 90-es évekbeli gyilkosság vádlottját
Négy év börtönre ítélte nem jogerősen a Fővárosi Törvényszék egy 26 évvel ezelőtti emberölés vádlottját - tudatta a bíróság sajtóosztálya szerdán az MTI-vel.
2021. Február 25. 05:19, csütörtök | Belföld
A fél országban ismét sűrű ködre figyelmeztetnek
A tartós, sűrű köd veszélye miatt csütörtökre is figyelmeztetést adott ki a fél országra az Országos Meteorológiai Szolgálat.
2021. Február 25. 05:00, csütörtök | Belföld
Helyenként 20 foknál magasabb hőmérsékletet is mértek szerdán
Helyenként 20 Celsius-foknál magasabb hőmérsékletet is mértek szerdán - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán, ahol úgy fogalmaztak: nincs mese, itt a tavasz.
2021. Február 24. 15:02, szerda | Belföld
Felszálló szakaszban van a harmadik hullám Magyarországon
Felszálló szakaszban van a harmadik hullám Magyarországon, ezt igazolják a járványügyi adatok is - közölte az országos tisztifőorvos az operatív törzs szerdai online sajtótájékoztatóján.