Hírek
2020. Április 01. 09:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Továbbra is várják a véradókat
A kijárási korlátozás ideje alatt is várják a véradókat, ugyanakkor a koronavírus-járvány miatt szigorú intézkedéseket vezettek be - közölte az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) kedden az MTI-vel.
Felhívták a figyelmet arra, hogy véradás céljából a kijárási korlátozás alatt is el lehet hagyni a lakhelyet.
Azt írták: a véradók és a véradásban dolgozók védelmére érdekében szigorú megelőző intézkedéseket vezettek be. A véradásra jelentkezőket a Nemzeti Népegészségügyi Központ által javasoltnál is szigorúbb szabályok szerint előválogatják, és ha a fertőzöttség legkisebb gyanúja fennáll, a vérgyűjtési helyiségbe sem léphetnek be. Nem adhat vért az sem, aki 30 napon belül külföldön járt vagy beteg volt, illetve szoros kapcsolatba került valószínűsítetten vagy igazoltan koronavírussal fertőzött emberrel.
Kitértek arra is, hogy a járványügyi hatóság állásfoglalása alapján áprilistól a vérgyűjtést végzők számára kötelező a kesztyű használata, a sebészi maszk pedig ajánlott.
Hangsúlyozták: a sajtóhírekkel ellentétben az OVSZ-nél korábban sem tiltották a szájmaszk használatát, a szerdán életbe lépő belső protokolljukban pedig ajánlják a maszkot, de nem teszik kötelezővé.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni
2026. Június 18. 07:26, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár kivezetését
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
