Hírek
2021. Március 31. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Tarlóégetés közben meghalt egy férfi Rédicsen
Tarlóégetés közben meghalt egy férfi a Zala megyei Rédicsen, a 75-ös főút mellett kedd délután - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.
Mukics Dániel közleménye szerint jelzés érkezett a katasztrófavédelemhez, hogy a 75-ös főút mellett egy hektáron ég a kukoricatarló. A tűzoltók megfékezték a lángokat, de oltás közben a leégett területen egy férfi holttestére bukkantak.
Március eleje óta 2140 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat, és 2800 focipályányi terület égett le - ismertette a szóvivő, aki felhívta a figyelmet arra, hogy csak ott szabad égetni, ahol ezt megengedik a szabályok. Külterületen tilos tarlót égetni, kerten belül pedig csak akkor szabad elégetni a zöldhulladékot, ha azt önkormányzati rendelet megengedi - írta Mukics Dániel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld
Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora
A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.
2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld
Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását
Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
