Hírek
2019. Július 08. 16:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Szigorodik az élelmiszerhamisítók büntetése
Az Országgyűlés törvénymódosítása értelmében szigorodik az élelmiszerhamisítók büntetése, és nem tudnak többé a csalások után újabb és újabb cégek mögé rejtőzni - közölte az Agrárminisztérium hétfőn az MTI-vel.
A múlt kedden elfogadott szigorításra azért volt szükség, mert az élelmiszerek hamisítása megzavarja a piaci viszonyokat, kedvezőtlen helyzetbe hozza a tisztességes vállalkozókat és veszélyezteti a fogyasztók egészségét. Utóbbi védelme érdekében elengedhetetlennek nevezték a felderítési hatékonyság javítását, és a büntetések visszatartó erejének növelését.
A minisztérium szerint a Büntető Törvénykönyv módosítása hatékonyabb fellépését enged a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) speciális egységének, és a 8 milliárd forintból felépülő a laborkomplexum is támogatni fogja a felderítéseket - tették hozzá.
Az Élelmiszerlánc-biztonsági stratégia egyik legfontosabb pillére, hogy az élelmiszerlánc termékei egészségesek, kiváló minőségűek és biztonságosak legyenek. Az AM minden eszközzel, a termőföldtől az asztalig segíti élelmiszerbiztonságot - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
OGY - Országos rendőr-főkapitány-jelölt: emberközpontú és eredménycentrikus rendőrség kialakítása szükséges
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
Becsei András: szakmai javaslatokat készít a bankszövetség a kamatsop jövőjéről
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni
