Hírek
2018. Április 16. 19:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Szaharai port érkezett a légkörünkbe
Szaharai port tartalmaz a légkör - írta hétfőn Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Emiatt - mint közölték - szerdáig nem ajánlott kocsit, illetve ablakot mosni, mivel a következő két napban több helyen is előfordulhat kisebb csapadék, így kárba veszhet a tisztításba fektetett pénz, illetve munka.
Mint kifejtették: vasárnap este érkezett a poros-homokos légtömeg első hulláma, ami a keddi nap végéig az ország felett is marad, sőt, a homok koncentrációja kissé tovább nőhet. Kedden a nap végén egy hidegfront érkezik, amely szerdára okoz légtömeg-váltást, és ennélfogva a levegő "tisztulását".
Üveges Zoltán, az Országos Meteorológiai Szolgálat meteorológusa az MTI-nek elmondta: évente többször is előfordul, hogy Közép-Európát is eléri a közép-afrikai légáramlat. Ez most azért látványosabb, mert a szaharai homok és por az esővel is keveredve láthatóbb nyomot hagy. Kérdésre válaszolva kiemelte: ez a por az emberi szervezetre nem jelent nagyobb veszélyt, mint például a normál városi levegő.
MTI Fotó: Varga György - Szaharai por a hajnali eső után egy autón Nagykanizsán

Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
