Hírek
2020. Augusztus 14. 13:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Megnőtt az adathalász támadások száma a járvány alatt
Eddig mintegy 42 ezer olyan honlapot találtak, amelyek látszólag a koronavírussal foglalkoznak, de valójában főleg adathalász támadásokra használják - közölte Magyarország kiberkoordinátora péntek reggel az M1 csatornán.
Rajnai Zoltán elmondta, hogy a rosszindulatú honlapokon elsősorban személyes vagy banki adatokat akarnak megszerezni a gyanútlan áldozatoktól. A csalók például gyógyszereket, vitaminokat, vakcinát kínálnak eladásra vagy kérdőíveket töltetnek ki, de valójában az adatok megszerzése a céljuk.
Az ilyen honlapok mögött állókat nehéz "lekövetni", hiszen általában álcázzák a tevékenységüket. Az ismert keresőprogramok azonban ugyanúgy "feldobják" a hamis oldalakat, mint a hivatalos honlapokat - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni
2026. Június 18. 07:26, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár kivezetését
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
