Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2022. Május 01. 07:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Már csak két hónapig érvényesek a járvány alatt lejárt okmányok

Már csak két hónapig érvényesek a járvány alatt lejárt okmányok

Már csak két hónapig, június 30-ig érvényesek a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet alatt lejárt okmányok, köztük a személyi igazolványok, a jogosítványok, útlevelek és a forgalmi engedélyek

- közölte a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára szombaton, a Facebookon.

György István kifejtette, számos olyan élethelyzet van, ahol a lejárt okmányok kellemetlenséget jelentenek, így például a banki ügyintézésnél, a postákon az ajánlott levelek átvételénél, a patikákban bizonyos gyógyszerek kiváltásánál, autóvezetésnél, külföldi utazásoknál, valamint a közösségi közlekedés bérletvásárlásainál.

Az államtitkár mindenkitől azt kérte, hogy minél előbb újítsa meg a 2022. május 31-e előtt lejáró személyi okmányait (személyi igazolványát, jogosítványát, útlevelét) a kormányhivatalokban, míg akiknek a műszaki engedélye járt le, azoknak a gépjármű vizsgaállomásokat kell felkeresniük.

A kormányablakok az ország több mint 300 helyszínén akár időpontfoglalás nélkül is fogadják az ügyfeleket - tette hozzá.

Hangsúlyozta, a jogosítvány meghosszabbítása az Ügyfélkapun keresztül online, automatikusan is megoldható, ha már megvan az orvosi alkalmassági engedély, amelyet a háziorvosnál lehet beszerezni.

"Kérjük éljenek ezzel a lehetőséggel és minél hamarabb történjen meg az okmányok megújítása, hiszen az utolsó pillanatra hagyott ügyintézés jelentős nehézséget okozhat" - fogalmazott György István.

Címkék: érvényes, lejárt, okmény

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán

Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.