Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2012. Május 22. 07:07, kedd | Belföld
Forrás: mno / MTI

Kedden fizetik ki a Malév-dolgozók áprilisi bérét

Kedden fizetik ki a Malév-dolgozók áprilisi bérét

Kedden utalják a Malévesek áprilisi bérét – derül ki a légitársaság hétfői tájékoztatásából.

Emlékeztetnek rá: a Malév Zrt. 2012. február 3-i leállását követően megkezdődött a munka törvénykönyve szerinti csoportos létszámleépítés folyamata, amely 1021 munkavállalót érint.

A csődeljárás és a felszámolás keretében a munkavállalók januári és februári bérüket még a Malév Zrt. saját forrásából rendben és időben megkapták. A márciusi bérkifizetések rendezésére a Malév számláján már nem állt rendelkezésre elegendő pénzeszköz, így ezt a Bérgarancia Alapból hívták le és fizették ki.

Az alapból maximálisan kifizethető összeg személyenként összesen bruttó 1 013 000 forint. A Munkaügyi Központtal történő szoros együttműködés eredményeként április második felében a munkavállalók 97 százaléka teljes mértékben megkapta a Bérgarancia Alapból az esedékes márciusi követelését.

A Malév nem tudott fedezetet biztosítani az áprilisi követelések teljesítésére sem, amelyben már a felmondási időre járó keresetek, illetve végkielégítések is megjelentek, így ezt is a Bérgarancia Alap terhére kellett lehívni. Ezeket május 22-én fizetik.

A bérgarancia-korlátból fakadóan azonban az alap az esedékes áprilisi követeléseket a dolgozók mintegy 85 százalékánál már csak részben tudta fedezni, ennek megfelelően esetükben az eddig ki nem fizetett és ezután esedékes kifizetésekre a Bérgarancia Alapból további forrás nem áll rendelkezésre – fogalmaznak.

Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter a parlament honlapján olvasható írásbeli válaszában kifejtette, hogy az áprilisi fizetések kifizetésén túl további 500 millió forint áll majd rendelkezésre az alapból a munkaviszony megszüntetésével kapcsolatos járandóságok kifizetésére.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán

Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.