Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2019. Július 03. 19:12, szerda | Helyi
Forrás: Talpas Balázs

Ifjú kajakosok versenyeztek a Mosoni-Dunán

Ifjú kajakosok versenyeztek a Mosoni-Dunán

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség pályázatot hírdetett Régiós Eszkimó-Indián Játékok címmel.

E pályázatot célozta meg a Kimlei Sárkányok Vízisport Egyesület, Jakab Mihály elnök vezetésével. A kiírás a 2007-2011-ben születettek versenyzők (U8-U12 évfolyamok) számára készült.

Kimle ideális hely a hasonló megmérettetésekre, a településen folyik át a Mosoni-Duna, mely kiváló lehetőség a vízisportok szerelmeseinek. A versenyfelhívásra a kimleiek mellett még hét egyesület jelezte részvételét, majd' 200 fővel. A helyi evezősök ugyan csak pár éves múltra tekinthetnek vissza, de annál nagyobb lelkesedéssel vettek részt a versenyen.

A kétnapos rendezvényen szárazföldi ügyességi versenyek, közös kajakozás, habparti a helyi önkéntes tűzoltó közreműködésével, közös tábortűz és még számtalan program tette színesebbé a versenyevezések közti időszakokat.

A 8-12 éves korosztály lányai és fiúi nagy küzdeni akarással száltak vízre, a kimlei Faluház előtti kiépített nézőtéren pedig nagyon sokan szurkoltak az ifjú versenyzőknek.

A verseny a kiíró szövetség és a Vízi Rendészet előírásai szerint zajlottak, mint például a mentőmellény kötelező viselése.

A kétnapos izgalmakkal teli megmérettetés után eredményhírdetésre is sor került, amelyen az első három helyezettek korcsoportokként érmet és oklevelet kaptak, míg a többiek egy-egy oklevéllel vigasztalódhattak,

melyeket Csay Renáta maratoni világbajnok kajakozó, Joós István olimpiai és 2-szeres világbajnoki ezüst érmes kajakozó, Sztanity Zoltán olimpiai ezüstérmes, világbajnok kajakozó, Eller Gizella Kimle polgármestere és Jakab Mihály a Kimlei Sárkányok Vizisport Egyesület Elnöke adott át.

A hangulatos, izgalmas fordulatokban gazdag verseny nagyon tetszett a versenyzőknek, nézőknek, a sok szülőnek, önkéntes segítőknek, akik hírét viszik Kimle településnek, hogy igazi víziparadicsommá válhasson.

A nagy hőség ellenére a verseny biztonságos volt, ami abban is megnyílvánult, hogy a kétnapos szolgálatot ellátó mentősöknek nem akadt ellátandó feladat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 29. 07:49, csütörtök | Életmód

Elhunyt Voith Ági színművész

Elhunyt Voith Ági Jászai Mari-díjas színésznő, rendező, érdemes és kiváló művész. A József Attila Színház örökös tagját 81 éves korában, szerdán érte a halál - tudatta a színház az MTI-vel.

2026. Január 29. 07:48, csütörtök | Életmód

Kína ízeit és a medvék világát mutatják be a Fővárosi Állatkertben a hétvégén

Péntektől három estén Kína ízeivel, vasárnap nap közben pedig a medvék világával ismerkedhetnek a látogatók a Fővárosi Állat- és Növénykertben.