Hírek
2019. Február 04. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Gyerekek is meghaltak egy oroszországi buszbalesetben
Legalább hét ember, köztük négy gyerek halt meg egy buszbalesetben Oroszországban, Kaluga megyében - közölte vasárnap az orosz belügyminisztérium helyi hivatala.
A rendkívüli helyzetek minisztériuma közölte, hogy 22 gyereket és hat felnőttet kórházban ápolnak. A szerencsétlenül járt járművön 48 ember, köztük 33 kiskorú utazott. A busz sofőrjét őrizetbe vették a járművezetés vagy a közlekedés szabályainak több ember halálát okozó megszegése miatt.
A MAN típusú autóbusz a Kaluga és Vjazma közötti út 128. kilométerénél az árokba csúszott és felborult. A bent rekedt utasokat mentőalakulatok szabadították ki.
A jármű egy zenei vetélkedőre szállította a gyerekeket Szmolenszkből Kaluga megyébe.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 06:57, kedd | Külföld
Trump a NATO jövőjét is megkérdőjelezte a Hormuzi-szoros miatt
Nyomást gyakorol szövetségeseire Donald Trump: az amerikai elnök szerint a NATO jövője is veszélybe kerülhet, ha a tagállamok nem támogatják az Egyesült Államok fellépését a Hormuzi-szoros térségében.
2026. Március 16. 12:00, hétfő | Külföld
Március 15. - Nicusor Dan: ez jó alkalom arra, hogy értékeljük a romániai magyarok hozzájárulását nemzetünk fejlődéséhez
Nicusor Dan államfő és Ilie Bolojan miniszterelnök is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.
2026. Március 15. 12:00, vasárnap | Külföld
Donald Trump nemzetközi haditengerészeti együttműködést kezdeményez a Hormuzi-szoros biztonsága érdekében
Donald Trump amerikai elnök szombaton nemzetközi haditengerészeti együttműködést helyezett kilátásba a Hormuzi-szoros kereskedelmi forgalmának újraindítása érdekében.
