Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2021. Május 20. 18:09, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Fegyvereket kerestek, több száz éves régészeti leleteket találtak

Fegyvereket kerestek, több száz éves régészeti leleteket találtak

Befejezték az eljárást a Csongrád-Csanád megyei rendőrök azzal az újszentiváni férfival szemben, aki házában jogosulatlanul halmozott fel régészeti leleteket.

A nyomozók 2020 őszén a Terrorelhárítási Központ munkatársaival együttműködve tartottak kutatást a férfi házában, miután olyan információk birtokába jutottak, hogy ott engedély nélküli lőfegyvereket tart. A kérdéses ingatlanban éles lőfegyverek helyett hatástalanított hadifegyvereket találtak, de a rendőröknek több olyan tárgy is feltűnt, amelyeknek múzeumban lenne a helye, ezért azokat a helyszínen lefoglalták – közölte a rendőrség.

Az eljárás során a szakértői vizsgálat megállapította, hogy a kérdéses tárgyak a Dunántúl északkeleti részéről, eltulajdonításból származnak, keletkezésük a 13. század eleje és a 18. század közé tehető. A régészeti leletnek minősülő kövek, eszmei értéke több mint két és fél millió forint, elhelyezésük múzeumba indokolt.

A férfit a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói pénzmosás bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként. A rendőrök a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, az iratokat vádemelési javaslattal megküldték az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld

Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet

Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.

2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld

OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament

Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.

2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld

Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat

A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít