Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2024. Május 28. 10:32, kedd | Kék hírek
Forrás: MTI

Fegyvereket és több ezer lőszert találtak egy albán férfinál Röszkénél

Fegyvereket és több ezer lőszert találtak egy albán férfinál Röszkénél

Géppisztolyokat, pisztolyokat és több ezer lőszert próbált meg Magyarországra csempészni egy albán férfi, az ügyészség indítványozta a letartóztatását - tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség szóvivője.

Szanka Ferenc közölte, a megalapozott gyanú szerint a férfi szombaton röviddel éjfél előtt jelentkezett belépésre Röszkénél egy mikrobusz sofőrjeként. A járművet átvizsgáló pénzügyőrök az autóban kialakított rejtekhelyeken kilenc géppisztolyt, három pisztolyt és mintegy 2700 hozzájuk való lőszert találtak. A fegyvereket és lőszereket lefoglalták.

A férfival szemben lőfegyverrel visszaélés bűntette miatt indult eljárás. Az ügyészség a gyanúsított a szökés, elrejtőzés és az eljárás meghiúsításának veszélye miatt indítványozta a gyanúsított letartóztatását - tudatta a főügyészhelyettes.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:07, péntek | Kék hírek

Kábítószer és alkohol hatása alatt állt a Romániában súlyos balesetet szenvedett görög kisbusz vezetője

Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Romániában balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét - közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.

2026. Január 28. 07:32, szerda | Kék hírek

Átvette a volánt a fiatalkorú utas, majd fának hajtott

A Kecskeméti Járási Ügyészség közúti baleset gondatlan okozása miatt vádat emelt egy fiatalkorúval szemben, aki azután, hogy a sofőrtől menet közben átvette a vezetést, fának hajtott az utasokkal teli furgonnal.

2026. Január 26. 06:58, hétfő | Kék hírek

Életveszélyes a jégen tartózkodni!

Életveszélyes a jégen tartózkodni, az enyhülő időjárásban olvad a természetes vizek jege, ezért senki ne menjen a jégre - figyelmeztetett az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője vasárnap.

2026. Január 22. 07:36, csütörtök | Kék hírek

A Netflix nevében is próbálkoznak a csalók - Ne dőljön be!

Az elmúlt napokban több bejelentés is érkezett, mert a csalók egy népszerű televíziós szolgáltató nevében előfizetéseket kötöttek, felhasználva a sértettek nevét, bankkártyaadatait.