Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2022. Június 10. 11:38, péntek | Helyi
Forrás: VOSZ

Faültetés, iskolabővítés Darnózselin

Faültetés, iskolabővítés Darnózselin

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Győr-Moson-Sopron Megyei Szervezete új „zöld irányvonalat” hirdet, ezzel ösztönözve tagvállalkozásait a tudatos termelésre és a hosszútávon fenntartható működésre.

E cél keretein belül a megyei VOSZ 2022-től kezdve minden évben támogat valamely, a környezetvédelemmel, illetve a jövő generációjával kapcsolatos programot.

Idén a támogatást a Darnózseliért Közhasznú Alapítvány kezdeményezésére, Darnózseli Község Önkormányzata és a Szigetköz Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola közreműködésével megvalósított faültetési program kapta.

A Darnózseliért Közhasznú Alapítvány évtizedes múltra tekint vissza, működése alatt többek között automata életmentő készüléket helyeztek ki a faluközpontban, ultrahangot vásároltak a helyi egészségügyi szolgálatnak, rendszeresen támogatnak rászoruló, illetve súlyosan beteg darnózseli lakosokat, most pedig térfigyelőkamerák kihelyezésére készülnek azokon a helyeken, ahol rendszeresen történik illegális szemétlerakás.

A faültetés hagyománya tavaly kezdődött Darnózselin, amikor a helyi általános iskola ballagó nyolcadikosai 22 sorfát ültettek el a faluban az őket búcsúztató hetedik osztályosok segítségével. Akkor az első fát Dr. Nagy István agrárminiszter, a térség országgyűlési képviselője ültette el. A miniszter idén is jelen volt az eseményen, ahol szintén 22, egyenként háromméteres fát ültettek el a diákok, a tárcavezetőn kívül többek között a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés alelnöke, Dr. Pető Péter és Fazekas Zoltán, a település polgármestere jelenlétében.

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Győr-Moson-Sopron Megyei Szervezete öt sorfa megvásárlásával támogatta a programot. Az eseményen Dr. Kovács Péter, a VOSZ Győr-Moson-Sopron megyei elnöke elmondta, a vállalkozói szférának nemcsak a gazdasági környezet, hanem az élhető, mindennapi környezet is számít. Nemcsak a profit, hanem a profit egy részének társadalmi ügyekért való hasznosítása is fontos. Ezért új, „zöld irányvonalat” hirdet a megyében, amellyel arra szeretné ösztönözni a vállalkozásokat, hogy működésük során tartsák szem előtt a fenntarthatóság elveit. Rámutatott, ez különösen időszerű ma, amikor napi szinten szembesülünk az energiahiánnyal, a nyersanyag problémákkal, illetve a termelés folyamatosan növekvő rezsiköltségeivel. Hozzátette, ez a faültetés szimbolikus, egyfelől azt mutatja, hogy milyen sokat számít a kék bolygó zöldítése, másfelől pedig azt, hogy a környezetvédelem közös ügye a jelen cégvezetőinek és a most kirepülő ballagó diákoknak, azaz a jövő vállalkozóinak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Sport

Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat

A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:50, szombat | Sport

Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen

Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.