Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2023. Szeptember 29. 13:51, péntek | Belföld

Ennyi volt: Ledózerolják a balatonfüredi görög falut

Ennyi volt: Ledózerolják a balatonfüredi görög falut

A jelenlegi épületek elbontásával hosszú idő után végre rendeznék a tájidegen területet. Az is megvan, hogy mi lesz a helyén.

A balatonfüredi önkormányzat megszünteti az Annagora Park Bevásárlóközpont társasházat. A város részben adás-vétel, részben kisajátítás útján, több éves tárgyalások után, megszerezte a közel négyhektáros terület valamennyi tulajdonrészét, egyedüli tulajdonossá vált. A köztudatba csak görög faluként bevonult negyed helyén a tervek szerint közpark és lakóépületek létesülnek, közölte a város önkormányzata - írja a 24.hu.

Az önkormányzat évek óta dolgozott azon, hogy rendezni tudja, a város szégyenfoltjaként emlegetett egykori görög falu sorsát. Elkötelezettek voltak az építészetileg vállalhatatlan, funkcióját vesztett, szezonális bulihelyként működő épületegyüttes teljes felszámolása mellett.

A cél, hogy egy nagy léptékű közhasználatú park jöjjön létre az ingatlanon. A helyi szabályozási terv szerint a 4 hektáros területen csak 10 százalékos a beépíthetőség. A teljes terület felén közparkot kell létesíteni, de a fennmaradó rész felén is zöldfelületet kell biztosítani a kisvárosias besorolásnak megfelelően. A jelenlegi épületek elbontásával hosszú idő után végre rendeznék a tájidegen területet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz

A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.