Hírek
2021. Április 24. 08:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy vendégre késsel támadó szakácsot
Életveszélyt okozó testi sértés kísérlete miatt jogerősen két év, négy év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt egy vendégre késsel támadó gyorséttermi szakácsot a Fővárosi Törvényszék.
A törvényszék az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta: 2018. július 16-án este a sértett és társai betértek az étterembe, a vádlott azonban nem szolgálta ki őket. Emiatt szóváltás alakult ki közötük. Amikor a társaság kifelé ment az étteremből, a sértett egy fóliatekercset dobott a szakács felé, aki erre a kezében lévő 35 centiméteres pengehosszúságú kés élével a férfi fejére csapott.
A bántalmazás következtében a sértett 8 napon belül gyógyuló sérülést szenvedett, de fennállt az életveszélyes sérülés kialakulásának veszélye is.
Az előkészítő ülésen a vádlott beismerte bűnösségét és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról.
A büntetés kiszabásakor a bíróság enyhítő körülményként vette figyelembe az időmúlást, a vádlott megbánását, beismerését és azt, hogy cselekménye kísérleti szakban maradt.
Ítéletével a bíróság megszüntette a vádlott próbára bocsátását egy vele szemben kábítószer-birtoklás miatt korábban folyamatban volt ügyben, és halmazati büntetésként a férfit két év, négy év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte.
Mivel az ítélettel szemben nem jelentettek be fellebbezést, az első fokon jogerőssé vált.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
