Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2012. Május 23. 14:07, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Bőrsejtből lett szívizom

Bőrsejtből lett szívizom

Laboratóriumi körülmények között sikerült a tudósoknak a beteg saját bőrsejtjét egészséges szívizomzattá alakítaniuk.

Azt remélik, hogy ezt a fajta őssejtterápiát idővel a különböző szívelégtelenségek kezelésére is lehet alkalmazni - írja a BBC.

Ezzel a módszerrel elkerülhető lenne a szervkilökődés kockázata, mivel az átültetett sejt magától a pácienstől származik.

A korai, állatokon végzett kísérleti tesztek ígéretesnek bizonyultak, de az embereken való tényleges alkalmazáshoz még számos vizsgálatra van szükség.

A legújabb tanulmányban egy izraeli csapat két szívelégtelenségben szenvedő férfitól vett hámsejtet és vegyi laborkísérlet során őssejtkezeléssel egészséges szívizomzatot hoztak létre.

Amikor ezeket a dobogó sejteket patkányokba ültették, azok felvették a kapcsolatot a szív körüli szövetekkel. Ez egy ígéretes eredmény, s a kutatók megmutatták, hogy képesek bőrsejtből szívizomzatot létrehozni, amely forradalmasíthatja a szívelégtelenségben szenvedők kezelését. Azonban az embereken való kísérlethez még további vizsgálatokra van szükség.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.