Hírek
2011. December 29. 14:51, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Betett a forintnak az IMF figyelmezetése és a sikertelen magyar államkötvény aukció
Mélybe rántották a forintot, az euróval szembeni jegyzések lassan már a 312-es szintet súrolják. A mostani forintgyengülésben több tényező játszik szerepet. Egyrészt az IMF tegnapi figyelmeztetése.
Az IMF delegációvezetője szerint ugyanis a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Unió csak akkor jön vissza Magyarországra tárgyalni, ha a kormány 'demonstrálja elkötelezettségét' a gazdaságpolitika kulcsfontosságú területein. Ezt Christoph Rosenberg nyilatkozta a Reutersnek. A forintnak betett a mai magyar államkötvény aukció is, ugyanis gyengére sikeredett a mai hármas állampapír-aukció, az összesen felkínált 33 milliárdos mennyiségre kevesebb mint 45 milliárd forint ajánlat futott be, amiből az ÁKK csupán 15 milliárdnyit fogadott el. A hároméves papírok esetében az ÁKK olyannyira eredménytelennek ítélte a keresletet, hogy nem fogadott el egyetlen ajánlatot sem.
Közben Petschnig Mária Zita, a Pénzügykutató Zrt. tudományos főmunkatársa a Napi Gazdaságnak azt nyilatkozta, hogy ha jövőre csökken a GDP, akkor biztosan további kiigazítás kell, ez viszont további vagdalkozást jelent, azaz marad a gazdaságban a kiszámíthatatlanság. Petschnig Mária Zita biztos benne, hogy megkapjuk a Fitchtől is a leminősítést, a lépés csak idő kérdése. Ráadásul megszellőztették, hogy kettővel minősítenek le, ami szintén nem lenne meglepő. Lényegében a Moody's és a S&P is 'másfeles' leminősítést adott.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz
A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.
