Városlista
2026. június 18, csütörtök - Levente

Hírek

2012. Március 13. 14:05, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

A téglaépítésű, polgári lakások a legkeresettebbek

A téglaépítésű, polgári lakások a legkeresettebbek

Az elmúlt hónapok az ingatlanpiacon nemcsak a végtörlesztést, hanem a befektetési célú vásárlást is jelentették és ez utóbbi még mindig kitartani látszik.

De vajon melyek a legkeresettebb kerületek és lakásméretek, illetve milyen hozamot hoznak ezek a tulajdonosoknak?

A Duna House elemzéséhez a 2011 elejétől napjainkig közvetített albérleteket vette alapul. Ebből kiderül, hogy Budapesten a legkeresettebb kerületek sorrendben a 13., 14., 11., 9. és 7. Lakástípus szerint mind az öt kerületben a téglaépítésű, polgári lakásokat veszik bérbe, de a kedvelt méretek már különböznek. A 14. kerületben veszik ki inkább a nagyobb 65-75 négyzetméteres lakásokat, a kisebb 35-50 közöttieket a 7. és 9. kerületekben keresik.

Aki befektetési céllal vásárol és kiadja az ingatlant, annak számolnia kell az éves hozammal, vagyis a bérlő által kifizetett éves díj és a megvásárolt lakás árának a hányadával. Mivel az említett TOP5 kerületben más-más lakásárral kell számolni, ezért a hozam is másként alakul. Az alábbi táblázat mutatja a részleteket: a legmagasabb hozammal a 9. kerületi 35-50 m2-es téglalakások bírnak, a legkeresettebb viszont a 13. kerületi 45-60 m2 közötti lakás, de itt valamivel gyengébb hozam jön ki.

Természetesen a fenti képet számtalan egyéb tényező árnyalja tovább. Egyrészt a lakás vásárlásával járó adó és díjterhek is hozzájönnek a vételi árhoz, illetve lehet egy kezdeti és évenkénti karbantartási összeggel is számolni. A tulajdonosok egy része továbbá bebútorozza a lakást, amely szintén jelentős költségtétel lehet. A befektetők aránya az összes vásárlók között folyamatosan növekedett, tavaly októberben 18 százalékot, idén januárban már 32 százalékot tettek ki és még februárba is fokozottan érezhető volt a jelenlét. Aki tehát ilyen céllal vásárol a jövőben, annak érdemes számolnia a várható hozam mértékével is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni

A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni

2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld

Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén

Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.