Hírek
2020. Január 04. 17:04, szombat |
Belföld
Forrás: mti
A technológiai megoldások adhatnak választ a klímakérdésre
A klímakérdésre a technológiai megoldások jelenthetik a választ - mondta Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában.
Úgy fogalmazott: a probléma abból adódik, hogy az iparosodás óta az emberiség a különböző technológiákkal olyan sok szennyezést okozott a légkörnek és a Földnek, ami valóban komoly veszélyforrást jelent a bioszférára. Erre a válasz kizárólag az lehet, hogy az emberek technológiailag megpróbálják megtalálni a megoldásokat, és úgy igazítják az életformájukat, hogy az a bioszférával harmonikus legyen.
A miniszteri biztos szerint az elsősorban baloldali, magukat zöldnek nevező politikai pártok teljes mértékben szakmaiatlanul használják fel a klímakérdést azért, hogy a hatalom közelébe jussanak.
Ferencz Orsolya kiemelte: a problémát akkor lehet hatékonyabban kezelni az eddigieknél, ha tényleg annak kezelésére koncentrálunk.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni
2026. Június 18. 07:26, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár kivezetését
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
