Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2012. Május 16. 07:05, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

A gombelemek még jobban veszélyeztetik a gyerekeket

A gombelemek még jobban veszélyeztetik a gyerekeket

A gombelemek elterjedésével az elmúlt két évtizedben megduplázódott azon balesetek száma, amely gyermekeken elektromos vagy kémiai égést okozott.

A legtöbb orvosi ügyeleti látogatást Amerikában pedig az említett kisméretű elemek okozták - számol be a Reuters.

Már pedig a gombelemek számos helyen: a távirányítóban, a játékokban megtalálhatóak, s a kíváncsi gyermekek számára kísértést jelentenek.

Ezek az elemek nagyon veszélyesek tudnak lenni, hiszen ha a gyermek lenyeli őket, elektromos égést okozhatnak a nyelőcsőben. Ráadásul az óra ketyeg, hogyha a szülő nem tanúja az esetnek és egy ideig a gyermek sem tapasztal tüneteket. Kevesebb mint két óra alatt ugyanis igen súlyos sérüléseket szenvedhet a gyerek.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.