Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2020. November 03. 14:23, kedd | Helyi

Csaknem 3 millió forintot nyertek a rajkai önkéntes tűzoltók

Csaknem 3 millió forintot nyertek a rajkai önkéntes tűzoltók

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pályázatán 1 millió forintot, míg a Magyar Falu Programban több mint 1 millió 800 ezer forintot nyert nemrégiben a Rajkai Önkéntes Tűzoltó, Polgárőr és Természetőr Egyesület.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és a Magyar Tűzoltó Szövetség 2020-ban kiírt pályázatán az egyesület összesen 1.013.767 forint támogatást nyert el, amiből zagyszivattyút, magassági ágvágót, bevetési védőruhát, valamint szakfelszerelési eszközöket sikerült beszerezniük.

A Magyar Falu Program keretében 1.828.000 forintot nyert el a Rajkai Önkéntes Tűzoltó, Polgárőr és Természetőr Egyesület, amit az egyesület Mercedes gépjárművére fordítanak. Az összegből felújítják a szivattyút, új gumikat vásárolnak, illetve egyéb kisebb modernizációs javítások végeztetnek el rajta - tájékoztattak közösségi oldalukon a rajkai önkéntes tűzoltók.

Fotó: Facebook.com

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Sport

Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat

A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:50, szombat | Sport

Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen

Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.