2019. Október 21. 00:00, hétfő | Helyi
Forrás: Nemes Claudia

I. Tüdőlebeny Futóverseny - beszámoló célfotókkal

Október 12-én rendezték meg Lébényben az I. Tüdőlebeny Futóversenyt.

A szervezők minden korosztály számára gondoltak, hiszen a távok már 250 métertől indultak. A leghosszabb kihívást a 10 km-es versenytáv jelentette. Így elmondható, hogy igazi családi élmény volt a lébényi verseny. Ezt igazolják azok a visszajelzések is, melyeket a futamok után nyilatkoztak a résztvevők: „Igazán jól szervezett, kiváló verseny volt.” – hallatszott az eredményhirdetés közben is.

Az I. Tüdőlebeny Futóversenyen résztvevők száma meghaladta a 200 főt. Összesen 70 gyermek, a felnőtt kategóriában meghirdetett 5 km-es távon 75, a 10 km-es távon pedig 66 versenyző vett részt, akik Lébény Város Önkormányzata valamint a PEZ Hungaria Kft. jóvoltából mind egy-egy befutócsomagot is kaptak. Ezek tartalmát a szervezők úgy állították össze, hogy az a futás után is a legjobb energiát adja. Így került bele víz, müzli szelet, ropi, szőlőcukor, alma és emlékül egy TÜDŐLEBENY logo-val ellátott matrica is. Az első „befutókat” több szempontból is díjazták, hiszen az első 30 befizetett nevező egy Lébény logoval ellátott tornazsákot is találhatott a csomagjában.

A verseny Lébény utcáin keresztül zajlott, így több alkalommal is találkozhattak a versenyzők szurkolókkal, buzdító kiáltásokkal. Erre szükség is volt, hiszen a Tüdőlebeny futóverseny a gyakorlott és a nem versenyszerűen futók számára is lehetőséget biztosított egy kis szombat délelőtti mozgásra.

Ám minderről többet mondanak azok a fotók, melyek a célbaérés pillanataiban készültek. Futottak aznap nagyszülők unokával, gondoskodó gazdi a kutyusával, kismama a babakocsiban fekvő gyermekével, és még sorolhatnánk. Csillogó szemek, drukkolás, igazi közösségi élmény.