Hírek
2017. Október 07. 18:49, szombat |
Helyi
Forrás: Talpas Balázs
Beszámoló a máriakálnoki Káposzta Fesztiválról
Máriakálnokon, a szombati napsütéses időben parkoló autók, bicikliző
emberek és gyalogosok lepték el a Fő utcát.
Mindenki egy felé, a Művelődési Ház felé igyekezett, a helyi „Ballagó idő” Nyugdíjas
Egyesület által rendezett Káposzta Fesztiválra.
Az utcán már messziről illatfelhő igazította útba az érdeklődőket. A helyszínen számos kondérban, lábosban, fazékban, tepsiben készült káposztás ételek, sütemények várták az ide érkezőket. az udvaron felállított sátorban pedig zeneszó mellett fogyaszthatták el, bár volt aki inkább éthordóban hazavitte a finom falatokat, melyek közt székelykáposzta, káposztás tészta, káposztásrétes is megtalálható volt.
Az ételek térítés ellenében voltak kaphatóak, mely befolyt összeget a helyi kultúrcsoportok működésére fordítják.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:50, szombat | Sport
Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen
Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.












